V Niedziela Zwykła-10.02.2019 r.

Wypłyńcie na głębię
Witraż z Kościoła Ewangelistów w Jersey Anglia
Źródło: pixabay.com/pl

 1. Jutro, w poniedziałek 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych na Mszę św. na godz. 12.00. W czasie Eucharystii zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Prosimy, by umożliwić chorym przybycie do kościoła. Po Mszy św. błogosławieństwo nad chorymi na sposób lourdzki. Czytaj dalej

III Niedziela Zwykła-27.01.2019 r.

Zwój Tory
Żródło: pixabay.com
https://pixabay.com/pl/biblia-tora-czcionka-przewijania-3524065/

 1. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy młodzież klas ósmych i uczniów gimnazjum na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 2. W sobotę 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. jak w dni powszednie z dodatkową Msza św. o godz. 17.00. W czasie każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo świec.
 3. Przed nami pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.
 4. Wspólnota CARITAS w ostatnią niedzielę zbierała przed kościołem ofiary na obiady dla najbiedniejszych dzieci naszej parafii. Zebrano 3311,50 zł. Z całego serca za złożone ofiary dziękujemy. Czytaj dalej

Niedziela Chrztu Pańskiego-13.01.2019 r.

 1. Przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego. Dzień ten kończy okres Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej kolędy będą śpiewane do 2 lutego.
 2. W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. W imieniu wszystkich Współbraci już dzisiaj pragnę Wam wszystkim podziękować za bardzo życzliwe przyjęcie i wspólne spotkania w Waszych domach. W następna niedzielę w czasie kazania podsumuję kolędę.
 3. Dzieci i młodzież naszego województwa rozpoczęły ferie zimowe. O.Marek i o.Bogusław udali się z dziećmi i młodzieżą na wypoczynek do Gdyni. Pragnę Wam podziękować przy tej okazji za wszystkie ofiary które składaliście przy okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego i zrobionych przez młodzież pierników. Wasze ofiary pokryły część kosztów związanych z wyjazdem. Czytaj dalej

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6.01.2019 r.

 1. Dzisiaj 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje Kościoła. Prosimy o naznaczenie drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą literami „K+M+B+2019” jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Litery te nawiązują do imion trzech mędrców (Kacper, Melchior, Baltazar), choć tak naprawdę nie są one wymieniane. Tradycja mówi jedynie, że było ich trzech. Można również oznaczyć drzwi literami „C+M+B+2019”, które stanowią skrót od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat”. Oznacza ona: „Niech Chrystus błogosławi ten dom”.W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska.
 2. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska (patrz: Plan kolędy). Czytaj dalej

Niedziela Świętej Rodziny – 30.12.2018 r.

Znalezienie Jezusa w świątyni
Mozaika z Bazyliki w Lourdes
Źródło: flickr.com

 1. W czwartek wieczorem dotarła do nas informacja o śmierci śp. bp. Tadeusza Pieronka. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę i czwartek, 2 i 3 stycznia 2019 r. W środę, 2.01 nieszpory o godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30 w Katedrze na Wawelu. W czwartek, 3.01 o godz. 16.00 Msza św. i pochówek w krypcie biskupów w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie.
 2. Dzisiaj w niedzielę 30 grudnia przypada święto Świętej Rodziny. Naszej modlitwie polecamy wszystkie rodziny, szczególnie te, które znalazły się w sytuacji kryzysu.
 3. Jutro kończymy również rok 2018. O godzinie 18.30 zapraszamy na Eucharystię a później na nabożeństwo dziękczynno – błagalne.
 4. We wtorek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem 52. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odbędą się według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II. Czytaj dalej

IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018 r.

Nawiedzenie św.Elżbiety
Fra Angelico
Muzeum Diecezjalne w Cortona we Włoszech
Źródło: flickr.com

 1. Jutro w poniedziałek (24 grudnia) ostatni dzień ADWENTU. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00 (ostatnie roraty), 8.00, 12.00. Spowiedź w godz. 6.00-13.00.
 2. Jutro przypada wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania wigilijnych zwyczajów (modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd itp.). Zachęcamy, by zgodnie z tradycją powstrzymać się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych.
 3. Dzisiaj przed kościołem WSPÓLNOTA OAZOWA rozprowadza zrobione przez siebie pierniki. Wszystkie ofiary jakie przy tej okazji zostaną złożone, będą przeznaczone na wyjazd młodzieży na rekolekcje. Czytaj dalej

III Niedziela Adwentu-16.12.2018 r.

Św. Jan Chrzciciel
Witraż z Górnej Bazyliki w Lourdes
Żródło: flickr.com

 1. Przeżywamy trzeci tydzień adwentu.
  W naszym kościele RORATY
  od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 6.00 rano, a dla dzieci we wtorek i czwartek
  o godzinie 18.30.
 2. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele parafialne.
 3. Po każdej Mszy św. można nabyć przed kościołem ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY. Czytaj dalej

II Niedziela Adwentu-09.12.2018 r.

Ikona Jana Chrzciciela
Źródło: pixabay.com

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone składamy podziękowanie.
 2. Przeżywamy drugi tydzień adwentu. W naszym kościele RORATY od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 6.00 rano, a dla dzieci we wtorek i czwartek o godzinie 18.30. Nie zapomnijmy o lampionach.
 3. W poniedziałek o godz. 19.15 spotkanie Rady Parafialnej.
 4. W zakrystii są już do nabycia opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele parafialne.
 5. Po każdej Mszy św. można nabyć przed kościołem ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY.
 6. Został również wystawiony kosz na żywność i produkty chemiczne dla potrzebujących. Czytaj dalej

I Niedziela Adwentu-02.12.2018 r.

Mozaika Jezus Chrystus
Żródło: Pixabay.com

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT, a wraz z nim nowy ROK LITURGICZNY, zwany także, w odróżnieniu od roku kalendarzowego, rokiem kościelnym. Mottem nowego roku będą słowa: „W mocy Bożego Ducha”. Biskupi pragną, abyśmy w tym okresie lepiej poznali Kościół jako wspólnotę prowadzoną przez Ducha Świętego. Nie wszystko w Kościele zależy od sprytu i inteligencji jego pasterzy i członków. Wiele jednak zależy od świadectwa życia każdego z uczniów Jezusa. Duch Święty świadectwo życia zamienia na owoce nawrócenia. Niech Duch Pana poprowadzi nas w czas, który jest przed nami.
 2. Wraz z adwentem rozpoczynają się roraty. Msza św. roratnia będzie sprawowana codziennie o godz.6 .00 rano (od poniedziałku do soboty). Po skończonej Eucharystii, studenci z Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają wszystkich do swojej Sali na śniadanie. W okresie adwentu nie będzie Mszy św. o 6.30 rano. Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek o godzinie 18.30. Nie zapomnijmy o lampionach i świecach roratnich.
 3. W dobrze przeżytym czasie oczekiwania i radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, pomogą nam REKOLEKCJE ADWENTOWE, które poprowadzi ks. Paweł Synoś z Rzeszowa. Kazania rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj na każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy o godz. 6.00, 8.00, 12.00, 18.30 i 20.00.
 4. Już od dzisiejszej niedzieli począwszy, są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Błogosławieństwo opłatków nastąpi po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele parafialne.
 5. Od dnia dzisiejszego, jest wystawiony kosz na żywność i produkty chemiczne dla potrzebujących. Po każdej Mszy św. można nabyć przed kościołem ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY. Czytaj dalej