XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2017

1. „Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodzimy dziś XVII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (stypendia dla uzdolnionej młodzieży).
2. Rozpoczęliśmy październik. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy wszystkich w piątek. W tym dniu chcemy pamiętać o rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.
3. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek 10 października o godz. 17.00.
4. Swoje próby wznawia chór parafialny. Próba w czwartek po wieczornej Mszy św. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy, a więcej informacji można uzyskać u pana Organisty. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii

XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2017

1. Rozpoczęliśmy październik. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie o godz. 18.00. Dzieci prowadzą różaniec we wtorek i czwartek.
2. Jutro rozpoczynamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej WIZYTACJE PROWINCJALNĄ. Ojciec Prowincjał zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 19.15 przedstawicieli grup apostolskich działających przy parafii, a w środę na godzinę 19.30 członków Rady Parafialnej.
3. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej odbędzie się w poniedziałek, 2 października, o godz. 18.00 w Sali parafialnej.
4. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędzie się w czwartek 12 października o godz. 18.00. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii

XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2017

1. Jutro 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. To początek nowego okresu formacyjnego dla naszych dzieci i młodzieży. W modlitwie powierzamy Bogu dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
2. W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 20 maja 2018 roku (w III niedzielę miesiąca). W związku z przygotowaniami do tego ważnego wydarzenia pierwsze spotkanie z rodzicami odbędzie się na początku października.
3. Dekretem Ojca Prowincjała z dniem 1 września na urząd wikariusza parafii został powołany o. Maciej Plewka. Pełniącemu do tej pory tę funkcję o. Władysławowi Lachowiczowi dziękujemy za długoletnią posługę jako wikariusz. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii

XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2017

1. 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z nauczycielami i rodzicami do udziału we Mszach św. inaugurujących nowy rok pracy. Młodzież szkół średnich zapraszamy w poniedziałek 4 września o godz. 8.00, natomiast dzieci szkół podstawowych w niedzielę 10 września na godz. 10.30. Podczas tej Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Przy tej okazji, pragnę poinformować, że Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 20 maja 2018 roku (w III niedzielę miesiąca).

2. W czwartek 31 sierpnia przypada kolejna rocznica porozumień sierpniowych. W piątek 1 września wspominamy 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

3. Od przyszłej niedzieli (03.09.2017) porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 7.30, 9.00, 10.30 – dla dzieci, 12.00 – suma, 16.00, 18.30 i 20.00. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii

XX Niedziela Zwykła – 20.08.2017

1. W piątek 25 sierpnia w kościołach redemptorystów obchodzi się wspomnienie redemptorysty bł. Metodego Dominika Trčki. Następnego dnia, w sobotę 26 sierpnia, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu przypada kolejna miesięcznica koronacji obrazu MBN Pomocy. Po wieczornej Eucharystii serdecznie zapraszamy na Apel Maryjny.
2. Parafialna grupa CARITAS w przyszłą niedzielę będzie zbierała przed kościołem ofiary na obiady dla najuboższych dzieci naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy wielkie podziękowania. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii

XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2017

1. Dzisiaj o godz. 19.15 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
2. We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która w polskiej tradycji znana jest jako święto Matki Bożej Zielnej. Z tej okazji błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Przypominamy, że w tym dniu istnieje obowiązek udziału we Mszy św., które w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego, czyli o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30 i 20.00. W tym dniu obchodzimy również 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej, oraz Dzień Wojska Polskiego. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii

XVIII Niedziela Zwykła – 06.08.2017 – Święto Przemienienia Pańskiego

1. Dzisiaj w niedzielę 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
WTOREK – 08.08. – Wspomnienie św. Dominika;
ŚRODA – 09.08. – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein);
CZWARTEK – 10.08. – Święto św. Wawrzyńca;
PIĄTEK – 11.08. – Wspomnienie św. Klary;
3. Kancelaria parafialna czynna jest w każdą środę w godz. 10.00 – 11.30
i 16.00 – 17.30. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii

XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2017

1. We wtorek 1 sierpnia przypada uroczystość św. Alfonsa Marii Ligouriego – założyciela redemptorystów. W tym dniu zapraszamy do dziękczynienia Bogu za Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela.
2. 1 sierpnia przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – ważnego zrywu narodowego Polaków. W modlitwie polecajmy sprawy Ojczyzny, zwłaszcza współczesnego zmagania się o wolność i ład moralny.
3. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
Poniedziałek – 31.08. – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli;
Wtorek – 01.08. – Uroczystość św. Alfonsa Marii Liguoriego;
Piątek – 04.08. – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya; Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii

XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2017

1. Zaproszenie na obchody I rocznicy Światowych Dni Młodzieży 2016.
Drogie Siostry, drodzy Bracia w Chrystusie!
Mija rok od czasu, gdy na krakowskiej ziemi gościliśmy młodych całego świata, którzy wraz z papieżem Franciszkiem, biskupami i kapłanami składali świadectwo żywej wiary, niegasnącej nadziei i żarliwej miłości, tworząc radosną wspólnotę przyjaciół Jezusa, pokazujących znękanemu światu, że pokój jest możliwy, a spotkanie z miłosiernym Panem zmienia ludzkie serca. Pozostaje w nas niezatarty obraz Kościoła, który jest piękny w swej różnorodności, prawdziwie powszechny i tętniący Bożym życiem.
Światowe Dni Młodzieży nie zostały nam jednak dane tylko dla wzruszających wspomnień, ale przede wszystkim jako zadanie do wypełnienia, które nigdy się nie przedawnia. Mieszkańcy Polski i Krakowa doświadczyli w czasie tych wielkich Dni solidarności w tworzeniu wspólnego, dobrego dzieła. To doświadczenie jest wciąż żywe w wielu parafiach i wspólnotach, gdzie ludzie, młodzi i starsi, dzielą się wzajemną miłością i w swojej codzienności budują Kościół, który jest domem dla wszystkich.
Za dar Światowych Dni Młodych nieustannie winniśmy dziękować Panu, dlatego zachęcam i gorąco zapraszam do wspólnego świętowania pierwszej rocznicy ŚDM.
Zapraszam przede wszystkim Was, drodzy młodzi przyjaciele, którzy dawaliście i wciąż dajecie wspaniałe świadectwo więzi z Chrystusem Panem. Zapraszam wszystkich, którzy wzięli odpowiedzialność za dzieło Światowych Dni Młodzieży: parafie, które gościły młodych pielgrzymów, komitety organizacyjne, wspólnoty zakonne, które wspierały przygotowania swoją modlitwą, wolontariuszy, bez których niemożliwe byłoby przygotowanie Dni. Zapraszam wszystkich, którzy chcą się włączyć w to wielkie dziękczynienie Kościoła krakowskiego.
Niech Was nie zabraknie na koncercie w TAURON Arena Kraków w ostatnią sobotę lipca o godz. 18.00. Bądźcie obecni dzień później, w niedzielę o 12.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie podczas uroczystej Mszy św. będziemy z radością dziękować Bogu i ludziom za łaskę Światowych Dni Młodzieży i za owoce, jakie zrodziło w nas spotkanie Kościoła młodych z papieżem na polskiej ziemi.
Liczę na spotkanie z Wami i z serca błogosławię.

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w lipcu i sierpniu nastąpiły zmiany w organizacji życia parafii:
• w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 16.00;
• kancelaria parafialna jest czynna w tę środę tylko od 16.00 do 17.30
(w sytuacjach losowych czynna o każdej porze); Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii

XV Niedziela Zwykła – 16.07.2017

1. W trzecią niedzielę lipca w kościołach i wspólnotach redemptorystów przeżywana jest patronalna Uroczystość Najświętszego Odkupiciela. Dla redemptorystów jest to okazja do wyrażenia wdzięczności za dar powołania do bycia sługami Jezusa Chrystusa w wielkim dziele Odkupienia.
2. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu, porządek niedzielny jest następujący: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30, 20.00. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
3. Także w miesiącach wakacyjnych kancelaria parafialna będzie czynna w każdą środę w godz. 10.00 – 11.30 i 16.00 – 17.30. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii