VIII Niedziela zwykła 26.02.2017

1. Dzisiaj we wszystkich parafiach naszej archidiecezji rozpoczyna się nabożeństwo 40 – godzinne. Przez najbliższe trzy dni (od niedzieli do wtorku) poprzedzające okres wielkiego postu zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 18.00.
2. ŚRODĄ POPIELCOWĄ (01 marca) rozpoczniemy okres WIELKIEGO POSTU. Msze św. tego dnia w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 6.30, 8.00, 12.00, 17.00, 18.30 i 20.00. Podczas każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60. roku obowiązuje post ścisły (nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale również ograniczenie ilości spożywanych posiłków).3. W wielkim poście zachęceni jesteśmy do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Okazją do modlitwy będą nabożeństwa wielkopostne:
Droga krzyżowa: codziennie o godz. 18.00 (oprócz środy i niedzieli). Dla dzieci: w czwartek o godz. 18.00.
Gorzkie żale: w niedziele o godz. 17.00.
4. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu (26-29.03.2017). Poprowadzi je o. Ludwik Łabuda z Lubaszowej.
5. Wspólnota CARITAS w ostatnią niedzielę zbierała przed kościołem ofiary na obiady dla najbiedniejszych dzieci naszej parafii. Zebrano 3 478,00 zł. Z całego serca za złożone dary dziękujemy.

6. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej odbędzie się 6 marca (poniedziałek) o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.
7. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej. Wejście od ul. Zamoyskiego 56.
8. We wtorek o godz. 19.00 pierwsze spotkanie organizacyjne dla małżeństw, które chcą wspólnie wzrastać we wspólnocie. Wejście przez furtę od ul. Zamoyskiego 56.