II Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu (Niedzielę Ad Gentes) – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
Droga krzyżowa: codziennie o godz. 18.00 (oprócz środy i niedzieli). Dla dzieci: w czwartek o godz. 18.00.
Gorzkie żale: w niedziele o godz. 17.00. Przypominamy, że za udział w gorzkich żalach oraz pobożne odprawienie drogi krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.3. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:
Nabożeństwo do św. Gerarda – wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa godz. 8.30 i 18.00.
4. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele (tzw. zbiórka inwestycyjna). Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.
5. W przyszłą niedzielę nasza parafialna wspólnota CARITAS, będzie zbierała przed kościołem ofiary na obiady dla najbiedniejszych dzieci naszej parafii. Z całego serca za złożone dary dziękujemy.
6. Najbliższy „kurs przedmałżeński” organizowany w naszej parafii odbędzie się w terminie 28 – 30 kwiecień. Zgłoszenia u o. Ireneusza (irekb@poczta.fm).
7. Nasz katecheta Michał Niemiec w 2016 roku wydał płytę z muzyką ewangelizacyjną pt. Kerygmat Miłosiernego, czyli daj się pokochać oraz książka z dołączoną płytą zawierającą nagranie Gorzkich żali. Publikacja ta to wydane przez wydawnictwo Salwator fragmenty pracy naukowej z muzykoterapii na temat fenomenu Gorzkich żali. Zapraszamy do nabycia. Koszt – 20zł.
8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ śp. Marian Baszak, l. 93.