IV Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2017

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy o. Ludwika Łabudę, który będzie im przewodniczył. Rekolekcje potrwają do środy włącznie (29 marca). Program znajduje się na stronie internetowej parafii i w wersji drukowanej ogłoszeń. Pragnę w sposób szczególny zaprosić wszystkich na drogę krzyżową ulicami naszej parafii. Będzie ona miała miejsce we wtorek o godz. 18.30. Z tego powodu o tej godzinie nie będzie w kościele Mszy św. Po powrocie do kościoła zostanie odprawiona Msza św. o godz. 20.00.
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
Droga krzyżowa: codziennie o godz. 18.00 (oprócz środy i niedzieli). Dla dzieci: w czwartek o godz. 18.00.
Gorzkie żale: w niedziele o godz. 17.00. 3. Parafialna wspólnota CARITAS zbierała w ubiegłą niedzielę ofiary na obiady dla najbiedniejszych dzieci naszej parafii. Zebraliśmy sumę 3324,42 zł. Z całego serca za złożone dary dziękujemy.
4. Pragnę poinformować, że w tym roku na ogrzewanie kościoła zapłaciliśmy 17.100,00. Bardzo dziękuję za Waszą ofiarność. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie przynajmniej części tych kosztów.
5. Przed nami ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE, które rozpoczyna się w Wielki Czwartek a kończy drugimi nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Zapraszamy do czynnego włączenia się w przeżywanie wydarzeń zbawczych.
6. Sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony 06.05.2017r. (sobota) o godz. 18.30.
7. Najbliższy „kurs przedmałżeński” organizowany w naszej parafii odbędzie się w terminie 28 – 30.04.2017. Zgłoszenia u o. Ireneusza.
8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ Michalina Jeziorowska, l. 83.
+ Helena Taboła, l. 92.