Zmartwychwstanie Pańskie A.D. 2017

1. Drodzy Parafianie i Goście, w imieniu WSPÓLNOTY REDEMPTORYSTÓW składam Wam najlepsze życzenia. Niech Chrystus który umarł dla naszego Zbawienia w Was Zmartwychwstanie, niech przywróci Waszym sercom piękno, radość, pogodę ducha i nadzieję.
Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

2. Stajemy w dziękczynieniu tym wszystkim, którzy pomogli nam przeżyć kolejne dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Dziękujemy spowiednikom i duszpasterzom, posługującym w zakrystii, twórcom grobu pańskiego w kościele i wystroju prezbiterium: br. Pawłowi, p. Michałowi Tłustowskiemu i p. Barbarze. Dziękuję lektorom, ministrantom, panu organiście, wspólnocie Redemptor i wszystkim którzy czynnie zaangażowali się w liturgię. Dziękujemy parafialnej wspólnocie CARITAS, która w naszym imieniu przygotowała paczki żywnościowe, wspierając ubogie rodziny parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na pomoc świąteczną ubogim rodzinom i którzy okazali pomoc sąsiedzką potrzebującym.
3. Dzisiaj i jutro (PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY) Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.30. Nie ma o 20.00. 4. 15.03.2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – 5 mln w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.
W odpowiedzi na wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjski.