III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017

1. Dziś rozpoczyna się IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich do codziennej lektury fragmentu Pisma św. (może to być np. Ewangelia dnia).
2. W najbliższy poniedziałek 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. w naszym kościele jak w dni powszednie (6.30, 8.00, 12.00 i 18.30).
3. Natomiast w środę 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Jest to zarazem rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę, dlatego nie będzie nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy.4. Od jutra 1 maja począwszy rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Będą odprawiane codziennie o godz. 18.00.
5. Przypominamy, że we wtorek 2 maja przypada narodowe święto flagi – wywieszenie w tym dniu flagi narodowej jest wyrazem naszej dumy z przynależenia do narodu polskiego.
6. W sobotę o godz. 18.30 odbędzie się bierzmowanie młodzieży i dorosłych, którego udzieli biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus. Prosimy dla bierzmowanych o radość i siłę dla świadectwa wiary w życiu codziennym.
7. W naszych modlitwach pamiętajmy również o maturzystach, którzy w tym tygodniu rozpoczynają swoje egzaminy.
8. Miesiąc maj będzie obfity w różne uroczystości. Oto niektóre:
– 6 MAJ (sobota – godz. 18.30) – SAKRAMENT BIERZMOWANIA
– 21 MAJ (niedziela – godz. 10.30) – I KOMUNIA ŚWIĘTA
– 28 MAJ (niedziela – godz. 10.30) – ROCZNICA I KOMUNII ŚW.

9. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę odwiedzimy chorych. Przypominamy i zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących na Eucharystię z okazji pierwszej soboty miesiąca na godz. 12.00. W czasie tej Mszy św. można przyjąć SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH.
10. Niektóre nabożeństwa w najbliższym tygodniu:
Nabożeństwo do św. Gerarda – wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek po Mszy św. o godz. 18.30.
11. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia liturgiczne:
– Wtorek (02.05.) – wspom. św. ATANAZEGO;
– Czwartek (04.05.) – wspom. św. FLORIANA;
– Sobota (06.05.) – święto św. APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA;
12. W najbliższą niedzielę będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej Rektora WSD Redemptorystów w Tuchowie o. Macieja Sadowskiego wraz z klerykami. Wraz z nimi przeżywać będziemy niedzielę powołaniową. Po Mszy św. będą zbierane ofiary na utrzymanie WSD w Tuchowie.
13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ śp. Eleonora Gałek, żyła l. 88.
+ śp. Wiesława Jagiełło, żyła l. 87.
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…