IV Niedziela Wielkanocna – 07.05.2017

1. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej o. Macieja Sadowskiego wraz z klerykami, którzy wraz z nami proszą Boga o nowe i święte, powołania kapłańskie i zakonne.
2. Zbliżają się coroczne Uroczystości ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Punktem kulminacyjnym tej uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 14 maja. Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy o godz. 9.00. W ramach przygotowania nasza parafialna wspólnota będzie trwała na modlitwie przeżywając Nowennę do św. Stanisława, którą dołączymy do nabożeństwa majowego. 3. Przeżywamy miesiąc maj, dlatego zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie z wyjątkiem środy o godz. 18.00.
4. Wczoraj odbyło się bierzmowanie młodzieży i dorosłych, którego udzielił biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus. Dziękuję o. Maciejowi Plewce i katechetom za przygotowanie liturgii i młodzieży do przyjęcia tego sakramentu.
5. Najbliższy „kurs przedmałżeński” organizowany w naszej parafii odbędzie się w terminie 09 – 11 czerwiec. Zgłoszenia u o. Ireneusza (irekb@poczta.fm).
6. W czwartek spotkanie Rady Parafialnej.
7. Spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z grup ojca Ireneusza odbędzie się w następnym tygodniu (16 maja).
8. Zapraszamy wszystkich, którzy posiadają słuch muzyczny i lubią śpiewać, to współtworzenia chóru parafialnego. Pierwsza próba odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej.
9. W następnym tygodniu składka inwestycyjna. Za wszystkie ofiary złożone do puszek składamy wielkie Bóg zapłać.

10. Niektóre nabożeństwa w najbliższym tygodniu:
Nabożeństwo do św. Gerarda – wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa godz. 8.30 i 18.00.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek po Mszy św. o godz. 18.30.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia liturgiczne:
Poniedziałek (08.05.) – Urocz. św. STANISŁAWA, BISKUPA i MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski;
Sobota (13.05.) – Wspomnienie NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY z FATIMY. W tym roku Kościół przeżywa 100 – lecie objawień Najświętszej Maryi Panny dzieciom w Fatimie. NABOŻEŃTWO FATIMSKIE w naszej parafii rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.30. Bardzo proszę zabrać ze sobą świece.