V Niedziela Wielkanocna – 14.05.2017

1. Przeżywamy miesiąc maj, dlatego zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie z wyjątkiem środy o godz. 18.00.
2. Dziś w liturgii wspominamy św. Macieja, apostoła. Swoje imieniny obchodzi o. Maciej Plewka któremu składamy najserdeczniejsze życzenia. W modlitwie łączymy się z uczestnikami procesji ku czci św. Stanisława. Po Mszach świętych członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary na przyszłe inwestycje naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
3. W przyszłą niedzielę 21 maja o godz. 10.30 przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ, a w następną niedzielę 28 maja ROCZNICĘ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Dzieci i ich rodziców polecamy modlitwie całej parafii.
4. We wtorek spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. 5. W najbliższą niedzielę parafialna wspólnota CARITAS będzie zbierać ofiary do puszek na obiady dla najbiedniejszych dzieci uczących się na terenie naszej parafii. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.
6. Najbliższy „kurs przedmałżeński” organizowany w naszej parafii odbędzie się w terminie 09 – 11 czerwca. Zgłoszenia u o. Ireneusza (irekb@poczta.fm).
7. Zapraszamy wszystkich, którzy posiadają słuch muzyczny i lubią śpiewać, to współtworzenia chóru parafialnego. Pierwsza próba odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej.
8. Niektóre nabożeństwa w najbliższym tygodniu:
Nabożeństwo do św. Gerarda – wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa godz. 8.30 i 18.00.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek po Mszy św. o godz. 18.30.

9. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia liturgiczne:
– Poniedziałek (15.05.) – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy, założycielki Sióstr Prezentek;
– Wtorek (16.05.) – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski;
– Czwartek (18.05.) – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera;
10. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
+ Śp. Angelika Markiewska, żyła l. 43.
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…