VI Niedziela Wielkanocna – 21.05.2017

1. Wczoraj i dzisiaj do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło ponad 100 dzieci. Dziękuję wszystkim rodzicom i katechetom, na czele z o. Maciejem, za przygotowanie dzieci do tej uroczystości.
2. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 28 maja podczas Mszy św. o godz. 10.30.
3. Nabożeństwo majowe codziennie z wyjątkiem środy o godz. 18.00.4. W następną niedzielę parafialna wspólnota CARITAS, będzie zbierała ofiary na obiady dla najbiedniejszych dzieci naszej parafii. Z całego serca za złożone dary dziękujemy.
5. Najbliższy „kurs przedmałżeński” organizowany w naszej parafii odbędzie się w terminie 09 – 11 czerwca. Zgłoszenia u o. Ireneusza (irekb@poczta.fm).
6. Informujemy, że w najbliższą sobotę 27 maja w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w Tuchowie święcenia prezbiteratu przyjmie dwóch redemptorystów. Diakonów polecamy Waszej modlitwie.
7. W sobotę 27 maja wieczorną Mszę św. swoim śpiewem ubogaci mieszany chór młodzieżowy z Francji. Po Eucharystii zaśpiewają jeszcze krótki koncert. Gorąco zapraszamy.
8. W środę, 24 maja 2017 roku o godzinie 17.00 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie, przy ulicy Józefińskiej 10, odbędzie się koncert zatytułowany „Charytatywnie w Józefinie”. W koncercie wezmą udział uczniowie szkoły muzycznej I i II stopnia, orkiestra, soliści instrumentaliści, wokaliści i zespoły kameralne. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka dobrowolnych datków na rzecz leczenia i rehabilitacji Pani Doroty Skawińskiej, nauczycielki ze SP nr 26.
9. Niektóre nabożeństwa w najbliższym tygodniu:
Nabożeństwo do św. Gerarda – wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa godz. 8.30 i 18.00.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek po Mszy św. o godz. 18.30.