X Niedziela Zwykła – 11.06.2017 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Obchodzimy dzisiaj w kościele UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.
2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie z wyjątkiem środy o godz. 18.00.
3. We wtorek (13.06.) zapraszamy wszystkich na wieczorną Eucharystię, a po niej na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. W tym roku Kościół przeżywa 100 – lecie objawień Najświętszej Maryi Panny dzieciom w Fatimie. Bardzo proszę zabrać ze sobą świece.
4. W środę wieczorem, na Nieustannej Nowennie i Mszy św. gościć będziemy naszych NEOPREZBITERÓW. Po Eucharystii udzielą nam wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego.5. W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (BOŻE CIAŁO). Centralne obchody miejskie rozpoczną się Mszą św. o godz. 9.00 sprawowaną na dziedzińcu przed katedrą wawelską, po czym Drogą Królewską przejdzie procesja na Rynek Główny.
6. Nasze lokalne obchody Bożego Ciała rozpoczniemy o godz. 16.00 w naszym kościele. Następnie procesjonalnie udamy się do kościoła św. Józefa. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Prosimy, by dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, przybyły w strojach pierwszokomunijnych. Informujemy, że poszukujemy mężczyzn mogących pomóc nieść sztandary i feretrony podczas procesji eucharystycznej – zgłoszenia w zakrystii. Zapraszamy Róże różańcowe. Prosimy o udekorowanie balkonów i okien jako wyrazu naszego przyznania się do Chrystusa.
7. W czasie oktawy Bożego Ciała, każda wieczorna Msza św., zakończona będzie procesją eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, a w sposób szczególny dzieci do sypania kwiatków. W czasie oktawy Bożego Ciała aż do piątku włącznie nie będzie nabożeństwa czerwcowego.
8. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele (tzw. zbiórka inwestycyjna). Odpowiedzialność za zbiórkę podjęli członkowie Rady Parafialnej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
9. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza w mury swojej uczelni, do samego serca Krakowa, proponując bogata ofertę dydaktyczną i nowoczesne metody kształcenia. Rozpoczęła się rekrutacja na takie kierunki jak: teologia, turystyka religijna, filozofia, prawo kanoniczne, historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, muzyka kościelna, turystyka historyczna, archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, nauki o rodzinie oraz praca socjalna.
10. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa godz. 8.30 i 18.00.
11. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia liturgiczne:
– Wtorek (13.06.) – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy;
– Środa (14.06.) – Wspomnienie bł. Michała Kozala;
– Sobota (17.06.) – Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego;
12. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ śp. Edward Kruk
+ śp. Elżbieta Rutkowska