XXII Niedziela Zwykła-2.09.2018 r.

 1. Dekretem Ojca Prowincjała do naszej wspólnoty dołączyli dwaj duszpasterze:
  o. Bogusław Nawracaj, który będzie pełnił również funkcję wikariusza parafii oraz
  o. Marek Krzyżkowski. Nowym współbraciom życzymy obfitego błogosławieństwa w pracy w naszej parafii.
 2. W związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego, redemptorysty (1846-1933), w niedzielę 2 września Mszy św. o godz. 9.00 w kościele Krzyża Świętego w Warszawie, transmitowanej w programie I Polskiego Radia, będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi o. Paweł Mazanka. Zachęcamy wszystkich do wytrwałej modlitwy o beatyfikację o. Bernarda i cud za jego wstawiennictwem.
 3. Jutro 3 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego zapraszamy:
 • młodzież szkół gimnazjalnych i średnich oraz nauczycieli w poniedziałek 3 września na Mszę Świętą o godz. 8.00.
 • dzieci szkół podstawowych za tydzień w niedzielę 9 września na Mszę św. o godz. 10.30 (podczas Mszy św. nastąpi błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych).
 1. W związku z rozpoczęciem przygotowań do I komunii dzieci, spotkanie z rodzicami odbędzie się już 11 września o godz. 18.00 w sali parafialnej. Więcej informacji przekaże o. Bogusław.
 2. Pierwsza Msza św. dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców odbędzie się 16 września (niedziela) o godz. 18.30. Po Mszy św. zapraszam rodziców na spotkanie do Sali parafialnej.
 3. W ubiegłą niedzielę parafialna wspólnota CARITAS zbierała przed kościołem ofiary na obiady dla najuboższych dzieci naszej parafii. Zebraliśmy sumę 3.003,40 zł. Za wszystkie ofiary składamy wielkie podziękowania.
 4. Najbliższy „KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI” odbędzie się w naszej parafii w dniach od 21.09 do 23.09.2018. Zgłoszenia u o. Ireneusza.
 5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 16 września bieżącego roku. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania są słowa św. Jana Pawła II z Listu do rodzin: Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości. Pielgrzymka rozpocznie się Droga Krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita krakowski, Ks. Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź 30 minut przed każdą Mszą św. Kapłani udadzą się do chorych w sobotę.
 7. Kancelaria parafialna czynna jest:
  WTOREK – 16.00 – 17.30
  ŚRODA – 10.00 – 11.30 i 16.00 – 17.30
  SOBOTA – 10.00 – 11.30
 8. Niektóre nabożeństwa w najbliższym tygodniu:
  Nabożeństwo do św. Gerarda– wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy– środa godz. 8.30 i 18.00.
  Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek po Mszy św. o godz. 18.30.
 9. Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.