XXVI Niedziela Zwykła – 30.09.2018 r.

 1. Jutro (poniedziałek) rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe – w naszym kościele będą odprawiane codziennie z wyjątkiem środy o godz. 18.00. Dzieci będą prowadziły różaniec we wtorki i czwartki.
 2. We wtorek o godzinie 17.00 w sali parafialnej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas 8 szkoły podstawowej, 3 klasy gimnazjum i starszej. Przypominamy również, że przygotowanie rozpoczyna się już w klasie 6 klasie szkoły podstawowej. Zapisy u o. Marka.
 3. Wznawiamy w naszej parafii funkcjonowanie duszpasterstwa akademickiego „Na Górce”. W przyszłą niedzielę (07.10) na Mszy Świętej o godzinie 20:00 będziemy się modlić o dobry rok akademicki. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do studentów, ale również do absolwentów i młodzieży pracującej. Razem z duszpasterstwem akademickim powstaje duszpasterstwo post-akademickie. Więcej informacji na stronie facebookowej duszpasterstwa: DAnagorce oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 4. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej odbędzie się we wtorek, 9 października, o godz. 17.45 w sali parafialnej.
 5. Najbliższy „KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI” odbędzie się w dniach od 19 do 21 października 2018 r. Zainteresowanych proszę o kontakt osobisty, mailowy (irekb@poczta.fm).
 6. Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna od października, w każdą środę, w godz. od 18.00 do 19.00. Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się drogą mailową na adres: ds.b@wp.pl.
 7. Przed nami pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź 30 minut przed każdą Mszą św. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych. Zapraszamy również na Eucharystię o godz. 12.00, szczególnie wszystkich chorych i cierpiących. Na tej Mszy św. można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.
 8. Dzisiaj wspólnota CARITAS zbierał ofiary na obiady dla najbiedniejszych dzieci uczących się na terenie naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać.
 9. Za tydzień zbiórka na pokrycie kosztów montażu ostatniego głosu w organach. Za wszystkie ofiary bardzo Wam dziękujemy!
 10. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
  Czwartek – 04.10. – wspom. Św. FRANCISZKA z Asyżu;
  Piątek – 05.10. – wspom. Św. Siostry FAUSTYNY;
 11. W każdą środę na godz. 8.30 lub 18.00 zapraszamy na Nieustanną Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 12. Wszystkim naszym gościom i parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.