Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela zwykła 16.11.2014

  1. Dziękuję Wam za ofiary składane dziś w całej Polsce na Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016.
  2. Przy wyjściu z kościoła Caritas Parafialna zbiera ofiary na obiady dla dzieci.
  3. We wtorek 18.11 o godz. 16.00 będzie u nas spotkanie z Posłanką na Sejm RP Panią Barbarą Bubulą.
  4. W czwartek obchodzą dzień Imienin: O. Janusz Serafin i nasz Prowincjał O. Janusz Sok. Polecamy ich Waszym modlitwom.
  5. W piątek 21.11 o 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny.
  6. Nabożeństwa WYPOMINKOWE w naszym kościele są codziennie przez cały listopad o godz. 18.00.
  7. W przyszła niedzielę przypada już Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata- ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  8. Z listu Ks. Kard. Stanisława Dziwisza: W dniach od 18 listopada do 18 grudnia młodzież z Duszpasterstw Akademickich i różnych ruchów naszego miasta każdego dnia będzie modlić się przed Najświętszym Sakramentem w kościele św. Wojciecha na Rynku w Krakowie w godzinach od 20.00 do 22.00 w intencji moralnej odnowy Krakowa. Modlitwa rozpoczyna się w dzień liturgicznego wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny oraz w setną rocznicę jej męczeńskiej śmierci. Ta młoda dziewczyna straciła życie broniąc swej godności. Dziś młodzi ludzie w naszym mieście stają przed podobnymi wyborami, choć pozornie nie grozi im utrata życia. Narażeni są jednak na zaprzepaszczenie tego, co nadaje sens ich życiu: poczucia własnej godności i zdolności do dojrzałej miłości. Popatrzmy na fakty: w Krakowie aż roi się od nocnych klubów, w których cielesność, szczególnie kobiet, jest wykorzystywana w sposób wręcz profanacyjny. Co wieczór i co noc w obrębie samego centrum rozdawane są tysiące zaproszeń, a młodzi nieraz natarczywie nakłaniani są do skorzystania z tej oferty….
  9. Nie za dwa lata, tylko już od dziś – Fragmenty listu Episkopatu Polski o ŚDM 2016: W trosce o to, by przygotowania do Światowych Dni Młodzieży były dla każdego czasem odkrywania swojego miejsca we wspólnocie Kościoła, już dziś zachęcamy młodych ludzi w całej Polsce do osobistego zaangażowania w to dzieło i służące mu programy duszpasterskie. Od tegorocznej Niedzieli Palmowej przeżywamy pielgrzymkę symboli ŚDM: Krzyża i ikony Matki Bożej. Docierają one wszędzie: nie tylko do kościołów i na miejskie place, ale też do wiosek dziecięcych, domów pomocy społecznej, na uczelnie, do szkół, hospicjów i więzień. To czas łaski dla całego Kościoła w Polsce. Od tego, jak go przeżyjemy, zależą przyszłe owoce Światowych Dni Młodzieży w Krakowie…Wszyscy jesteśmy gospodarzami tego dzieła, dlatego dziś razem dorastamy do tego, by we wspólnocie młodych całego świata dzielić się naszym doświadczeniem wiary i otwierać na świadectwo dawane przez innych. Stajemy przed Wami, chorzy i cierpiący. Jesteście cennym skarbem Kościoła. Wasz krzyż jest dla młodych ludzi znakiem jedności i ofiary. Z pokorą prosimy, oddawajcie go w cichym geście miłości za młodych Polaków, którzy poszukują sensu życia, nierzadko dotkliwie raniąc się po drodze. W Waszych cierpieniach ukryta jest przemieniająca moc uzdrawiania ich serc…Prosimy Was, drodzy młodzi, wyruszcie na szlak przygotowań duchowych, zaangażujcie się w prace wolontariatu ŚDM i zaproście na tę drogę Waszych rówieśników, którzy być może pozostają z dala od Jezusa i Jego Kościoła.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku: w Gościu Niedzielnym m.in. o Światowych Dniach Młodzieży
  11. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • we wtorek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy I męczennicy
  • w środę – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  • w czwartek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • w piątek – wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny

w sobotę ‒ wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.